Počet položek: 0 0,00 Kč

Více k capáčkům

VYUŽITÍ CAPÁČKŮ

tyto měkké capáčky pro děti jsou velmi praktické. Využijete je kdykoliv, kdy cítíte, že by bylo vhodné dítěti ještě na ponožečky, či punčocháčky něco dát - na lození, či jako přezůvky na doma, na návštěvy, v kočárku, nákupním košíku, do autosedačky, obecně na cestování. Jsou lehké a super skladné - můžete je mít stále v kabelce či kočárku při sobě, když se rozhodnete třeba nečekaně zajít do babykavárny, ke kamarádce apod. Pomohou udržet nožičky v teple a ponožky, aby se nesundávaly. Jsou vyráběny v nádherných dezénech a samotným dětem se velmi líbí. Mohou být alternativou i pro ty, jejichž děti prostě klasické tvrdé papučky nesnesou - dle vlastní zkušenosti potvrzujeme, že měkké capáčky jim nevadí a velmi rychle si na ně zvyknou. Lehce se nazují a díky měkkému provedení a šířce bývají vhodné i pro děti s buclatější nožičkou (nožku tolik "nesvírají"). Podrážka z broušené hověziny je přirozeně antiskluzová. Hodí se také jako skvělý a praktický dárek k narození mimča.

JAK VYBRAT SPRÁVNOU VELIKOST

změřte dítěti nožičku (u těch starších doporučujeme vestoje - můžete např obkreslit na papír) a přidejte si cca 1 cm, aby mělo prostor pro růst a pohyb palečku (a aby Vám také na chvíli vydržely - víme moc dobře, jak rychle rostou v tomto věku dětem nožičky :-) ). Délku podrážky capáčků naleznete vždy v detailu zboží, nebo níže v tabulce rozměrů :

Velikostní tabulka capáčky

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI JEDNOTLIVÝMI ZNAČKAMI CAPÁČKŮ

Nabízíme tři značky capáčků. CAPIKI a TAPTAPI jsou vhodné pro normální až buclatou nožičku (i vyšší nárt); AFELO jsou šité maličko užší (s utaženější gumičkou kolem kotníčku) a jsou vhodnější spíše pro normální až úzkou nožičku (platí do vel. 2-3 roky). AFELO a CAPIKI jsou jednovrstvé; TAPTAPI mají silnější vícevrstvou podrážku a našitý ochranný proužek na špičce. CAPIKI a TAPTAPI jsou šité z tenší prodyšnější koziny; AFELO jsou šité ze silnější hověziny. Každé dítě má nožičky jiné a každému vyhovuje něco jiného (např. více vrstev lépe izoluje, ale může znamenat o něco horší prodyšnost, tedy vyšší potivost apod.), poprvé je dobré vyzkoušet, která značka Vám sedne lépe...

JAK CAPÁČKY PRÁT, OŠETŘOVAT

Jako všechny výrobky z kůže, nelze ani kožené capáčky prát (kůže by ztratila pružnost a mohly by se objevit nevzhledné prasklinky). Doporučujeme proto otírat navlhčeným hadříkem (podrážku i jemným kartáčkem), případně s malým přídavkem mýdla a nechat volně vyschnout (ne u zdrojů tepla). Nebo ještě lépe - použít prostředky na čištění kůže přímo určené, které pak využijete i pro další kožené botičky, které dětem koupíte. Na trhu například existují speciální čistící pěny (leather soap) Collonil a dalších značek. Pokud se vám podrážka zespodu špínou uhladí, stačí jen opět vyčistit a zdrsnit kartáčkem. Po kontaktu s vodou bývá kůže trochu tvrdší, stačí však jen vyschlé capáčky promnout mezi prsty a po chvíli nošení budou opět mekkoučké...

JSOU CAPÁČKY VHODNÉ PRO DĚTI ?

U malých dětí, které ještě zcela samostatně nechodí, je využití capáčků jasné a žádný z odborníků jej nezpochybňuje. Je zbytečné u dětí, sedících v kočárku, kupovat předražené boty, když v nich stejně chodit nebudou. Capáčky jim navíc oproti tvrdým papučkám tolik nevadí při různém lození, válení a vůbec poznávání okolí i gravitace :-).

JSOU CAPÁČKY VHODNÉ PRO CHODÍCÍ DĚTI ?

U již chodících dětí se odborníci dělí do dvou mnohdy až extrémních táborů. Jedni vyzdvihují měkkou podrážku a chození naboso jako tu pravou variantu pro správný vývin a zpevnění svalů nožiček dětí, což do budoucna ovlivní i jejich záda. Druzí po vzoru toho, co učili generaci současných babiček, by rádi viděli děti pokud možno celý den v tvrdých vysokých papučkách.

My u takto velkých dětí doporučujeme prostě zdravý selský rozum a střední cestu. Papučky s capáčky můžete střídat (střídání obuvi je vhodné i z hygienického hlediska), nebo, pokud vnímáte druhý názor jako správný, mít capáčky jako takové praktické náhradní přezůvky. Vždyť v daném věku je tolik různých kroužků, návštěv, cestujete autem... Záleží také, jaký typ podlahy u Vás převažuje, zda máte podlahové topení, zda Vaše dítě tvrdé papučky snese (pak jsou vždy lepší capáčky, než nic, hlavně v chladnějších měsících, pokud zrovna nemáte podlahové topení..). Capáčky máme vyzkoušené u obou našich dětí (dnes již starších školáků) a rozhodně jsme je po celou dobu využili. Vnímáme také stále více rostoucí poptávku na tento typ obuvi i z dětských kroužků (tanec, cvičení) a samozřemě sílící barefoot trend.

CO KDYŽ MÁ MÉ DÍTĚ ZDRAVOTNÍ POTÍŽE S NOŽIČKAMI A VYŽADUJE SPECIÁLNÍ OBUV ?

Pak samozřejmě vždy dejte na rady svého ortopeda a dodržujte jeho doporučení. Každé dítě i nemoc můžou být různé, léčí se různě a jen on zná přesnou diagnózu. Obvykle však nebývá problém s použitím capáčků třeba na cestování v autosedačce, kočárku, případně jako občasné přezutí i u těchto případů (opět ale záleží na individuální diagnóze nemoci). U některých vad jsou například naopak capáčky přímo zdravotníky doporučovány.

 

V případě jakýchkoliv dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat - rádi poradíme, capáčky máme odzkoušené na vlastních dětech, neprodáváme tak něco, co bychom neznali a nedoporučili !